Traktörde Uzay Çağı - Valtra T4 Serisi


250 beygir gücü ve 1000 Nm tork ile Traktör de bir ilk. Akıllı telefon ile traktör takibi.

Almanya’da yeni modelleri tanıtılan Valtra traktör sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yepyeni T Serisi – Profesyonel Çiftçileri Uzay Çağı ile buluşturuyor. Türkiye’de Hattat Traktör’ün distribütörlüğünde ve güvencesi altında satışı yapılan AGCO grubunun prestijli markası Valtra traktörün, yeni T serisinde, Uzay mekiklerini kıskandıran kabin, düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en yüksek dönüş turu özelliği dikkatleri üzerine çekiyor.

Son yıllarda artan dünya nüfusu ile oluşan tarımsal ihtiyaçlar büyük çiftliklerin oluşmasına sebep oldu. Profesyonel çiftçilerin 24 saat çalışma prensibiyle kullanıcısına rahatlık ve düşük yakıtımı ile çalışan traktörlere ihtiyaçların artması ile Dünya markaları yeni nesil traktörlerin üretimine başladı.

Yeni Nesil Valtra T4 serisi ile artık klasik kalıplarından çıkan uzay mekiği şeklinde kabini olan ve otomotivlerden daha konforlu tarım makineleri ile çiftçilerin çalışmaya başladığını ve gerçekte geleceğin mesleğinin çiftçilik olabileceğini görebiliriz.

Almanya’da tanıtımı gerçekleştirilen Valtra T4 serisi ile çiftçilere konfor, teknoloji ve tasarruf aynı anda sunulmakta. Valtra T4 serisi ile 1000 Nm torkta 155 ile 250 beygir arasında güç sağlanabiliyor. Uydu kontrollü yönetim sistemi ile daha verimli kullanım olanağı sağlamakla birlikte akıllı telefon programı ile traktörü uzaktan takip edebilirsiniz.

Valtra T Serisi; Direct, Versu, Active ve HiTech olarak dört farklı opsiyonu olacaktır. Direct, Versu ve Active modellerinin üretimine başlanılmıştır. HiTech opsiyonu ise 2015 yılında devreye girecektir. Valtra T serileri 7 farklı modelde T144 modeli ( 155 beygir), T 154 modeli ( 165 beygir), T 174 modeli (175 beygir) T 174 Eco (175 Beygir), T 194 ( 195 beygir), T 214 ( 215 Beygir ) T 234 ( 250 beygir) üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Valtra İskandinav ülkelerinin önde gelen traktör imalatçısıdır ve Latin Amerika’nın en popüler ikinci markasıdır. 2013 yılında 24.782 adet ileri teknoloji traktörün üretimini yaparak 140 dan fazla ülkeye ihraç ettirmiştir. Dünya genelinde farklı iklimlere sahip 3 ülkede üretilmektedir. Finlandiya, Brezilya ve ülkemizde üretilmektedir.